زیبایی,  زیبایی پوست

چهار روش برای رسیدن به پوست شفاف و روشن

-ماسک روشن کننده پوست یک

ماسک شفاف کننده و سفت کننده پوست

مواد لازم:

سفیده تخم مرغ       ۱ عدد

عسل                نصف قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه       نصف قاشق غذاخوری

طرز تهیه: تمام مواد را درون یک کاسه گود بریزید و با یک چنگال به خوبی هم بزنید(۱ تا ۲ دقیقه) تا حالت فوم بگیرد. صورتتان را بشویید و خشک کنید و با استفاده از انگشتان یا یک مسواک نرم مخلوط را به کل صورت( غیر از اطراف چشمها) بمالید. تا جاییکه می توانید ماسک را بطور ضخیم روی پوست قرار دهید. اجازه دهید ماسک ۳۰ دقیقه روی پوستتان بماند  تا کاملا خشک شود و احساس کشش در پوستتان ایجاد شود. سپس پوست را با آب گرم  و با استفاده از یک لیف نرم صورتتان را بشویید.در آخر کمی آب سرد روی پوستتان بپاشید و با یک حوله نرم به آرامی خشک کنید.

ماسک روشن کننده پوست دو

ماسک موز برای شفافیت پوست

مواد لازم:

موز رسیده له شده     نصف یک عدد

سفیده تخم مرغ       یک عدد

کشک                  یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه: موز را له کنید و سفیده تخم مرغ و کشک را به آن بیافزایید. سپس ماسک را به پوست صورت مالیده و بعد از تقریبا ۱۵ دقیقه بشویید. موز به دلیل دارا بودن انواع ویتامین ها و مواد معدنی نطیر پتاسیم بهترین تاثیر را بر روی شفافیت و جوانی پوست دارد.

ماسک روشن کننده پوست سه

ماسک آب دوغ

آب دوغ تخمیری        1 فنجان

شکوفه گل         3  قاشق غذاخوری

طرز تهیه: شکوفه های هر گلی که در دسترستان است را داخل دوغ بریزید و آن را به مدت ۳۰ دقیقه روی حرارت ملایم گرم کنید. بعد از این مدت بگذارید این مخلوط در دمای اتاق خنک شود. و این ماسک را روی پوست خود بمالید. این ماسک به پاکسازی منافذ پوست و شفافیت پوست کمک می کند.

ماسک روشن کننده پوست چهار

ماسک خرده نان و سرشیر

مواد لازم:

خرده نان به مقدار لازم
سرشیر  به مقدار لازم
طرز تهیه: خرده نان ها را با سرشیر مخلوط کرده و بگذارید تا ۲ دقیقه بماند تا وقتی که خرده نان ها نرم شوند. سپس این ماسک را روی صورت مالیده و بگذارید  تا ۱۵ دقیقه بماند.

ارسال شده توسط کاربران سایت

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.