درمان گیاهی موخوره – نکات پیشگیری از موخوره
 • درمان گیاهی موخوره – نکات پیشگیری از موخوره

  درمان گیاهی موخوره

  راه هاى متفاوتى براى درمان موخوره وجود دارد:

  – يك ليوان شيرين بيان را در سه ليوان آب جوشيده بريزيد و بگذاريد 10 دقيقه بجوشد و آرام آرام دم بكشد. بعد از اين كه سرد شد، آن را صاف كنيد و هر روز از اين مايع به موى سرتان بماليد. پس از مدت كوتاهى متوجه خواهيد شد موخوره تان درمان شده است.

  – ريشه كنجد را در آب جوش خيس كنيد و بگذاريد 15 دقيقه به همين حالت بماند. بعد از آن ريشه كنجد را به مدت 30 دقيقه در آب جوش، بجوشانيد؛ مايع صاف شده را به موهايتان بماليد.

  – موهايتان را در آب ِ جوشانده تخم پياز قرار دهيد.

  – استفاده از جوشانده گل بابونه و گل ختمى به صورت ماهى يكبار، براى درمان موخوره مفيد است.

  – در يك لگن آب چند قطره آمونياك بريزيد و موهايتان را با آن بشوييد.

  به مقدار مساوى قهوه خام، نخود خام، روناس و زرده تخم مرغ را مخلوط كنيد و به صورت خمير در آوريد و به موهايتان بماليد. صبح موهايتان را بشوييد و با روغن زيتون چرب كنيد.

  – گل ريواس، شاه تره و سدر را به ميزان مساوى در آب خيس كنيد و پس از اين كه 24 ساعت ماند، مايع صاف شده آن را به سر بماليد.

  – نيم كيلو آرد نخود خام را با 200 گرم برگ مورد و نيم كيلو حنا مخلوط کنيد، سپس آن را به پنج قسمت تقسيم كنيد و پنج شب پشت سر هم با زرده تخم مرغ به سر بماليد.

  – روغن بادام و بنفشه و كتيرا براى درمان موخوره مفيد است.

  نکاتی که برای جلوگیری از مو خوره باید رعایت کرد

  نکاتی که باید برای درمان موخوره و جلوگیری از موخوره رعایت کردبرای شستن موهاتون از آب داغ استفاده نکنید و تا جایی که امکان داره آب رو ولرم کنید.بلافاصله بعد از حمام سشوآر نکشید. بهتره که صبر کنید تا موهاتون با دمای محیط و آرام آرام خشک بشه و بعد برای حالت دادن سشوآر رو با دمای ملایم استفاده کنید. به هیچ وجه از درجه داغ سشوآر استفاده نکنید.از اتوی مو و لوازمی که حرارت بالایی رو به موها میدن برای حالت دادن استفاده نکنید.قبل از اینکه سشوآر کنید موهاتون رو خیلی کم با روغن زیتون چرب کنید.زمانی که مو هنوز خیس هست سعید نکنید که به زور برس و شانه گره ها رو از هم باز کنید چون باعث کشیدگی بیش از حد موها و ضعیف شدن بافتشون میشکه که در نهایت باعث ایجاد موخوره میشه.

  پیشگیری وبهترین درمان موخوره

  برای درمان موخوره موهایتان را کوتاه کنید
  میشه گفت موخوره درمان  صد درصد نداره. یعنی وقتی موهاتون دچار موخوره شد راه موثری برای از بین رفتنشون وجود نداره مگه اینکه موهاتون رو تا جایی که موخوره داره کوتاه کنید و بعد از اون به انواع تقویت کننده ها برای پیشگیری از موخوره بپردازید.

  پیشگیری از ایجاد موخوره
  برای اینکه از موهاتون محافظت کنید خیلی بهتره که هر 6 هفته یا هر دو ماه یک بار موهاتون رو یکی دو سانت کوتاه کنید. تنها بدی این روش اینه که جلوی رشد سریع موهاتون رو میگیره و ممکنه نتونید موهاتون رو سریع بلند کنید. اگر فکر میکنید هر دو ماه یک بار خیلی زوده حداقل هر 6 ماه یکبار انتهای موهاتون رو حدود 2-3 سانت کوتاه کنید تا از ایجاد موخوره جلوگیری بشه.

  ارسال شده توسط کاربران سایت

  دیدگاه‌تان را بنویسید: