لازانیا
 • لازانیا

  مواد لازم برای۵ نفر
  لازانیا   ۱ بسته
  پیاز   ۱ عدد
  گوشت چرخ کرده   ۳۰۰ گرم
  کوکتل دودی  ۶ عدد
  قارچ   ۲۵۰ گرم
  پنیر پیتزا   ۲۵۰ گرم
  فلفل دلمه ای رنگی   به مقدار لازم
  جعفری تازه و خرد شده   ۱۰۰ گرم
  رب گوجه ‌فرنگی   ۲ قاشق غذا خوری
  کره و روغن مایع   به مقدار لازم
  آویشن و نمک و زردچوبه   به مقدار لازم

  طرز تهیه
  ۱- پیاز را نگینی ریز خرد میکنیم و در کمی روغن و مقدار کمی کره تفت میدهیم و بعد گوشت چرخ کرده، کوکتل نگینی شده و فلفل دلمه ای نگینی شده را اضافه می کنیم وکمی تفت می دهیم

  ۲- بعد ار آن 2 قاشق رب گوجه فرنگی و ادوبه جات نامبرده ونمک و جعفری را اضافه میکنیم و روی شعله کم میگذاریم تا مواد خوب تفت داده شده و پخته شود در آخر هم قارچ خرد شده را به مواد اضافه می کنیم و بعد از 10 دقیقه زیر مواد را خاموش میکنیم و کنار می گذاریم.
  ۳- در یک قابلمه آب میریزیم و روی شعله گاز میگذاریم تا جوش بیاید نمک و یک قاشق روغن هم اضافه میکنیم وقتی آب به جوش آمد لازانیا ها را به آرامی و یکی یکی در آب جوش میریزیم ومدت 7 یا 8 دقیقه زمان میدهیم تا لازانیا نرم شود بعد در آبکش میریزیم وکمی آب سرد روی آن میریزیم.
  ۴- کف ظرف پیرکس مورد نظر را با کمی کره چرب میکنیم و اولین ورقه لازانیا را میگذاریم و روی آن را کمی سس قرمز و پنیر پیتزا میریزیم و مواد را روی ورقه لازانیا میریزیم و ورقه بعدی را روی مواد میگذاریم و به همان ترتیب ادامه میدهیم تا ورقه های لازانیا تمام شود در آخر هم پنیر پیترا روی آخرین ورقه میریزیم.
  ۵- و بمدت 10 دقیقه در ماکروفر میگذاریم (درحالت پخت ترکیبی) و 2 دقیقه هم در حالت گریل میگذاریم تا روی لازانیا طلایی شود ،در فر هم میتوانید اینکار را انجام دهید.
  ۶- لازانیا آماده سرو است

  دیدگاه‌تان را بنویسید: